Sık Sorulan Sorular

Tuğlalar, naylon ambalajlı paletlerde kullanıma sunulmaktadır. Fabrikada paletler forklift yardımı ile yüklenir ve kullanım yerinde forklift, vinç, kepçe veya el ile indirilir. Palet içindeki malzeme işçilik sırasında elle veya el arabası ile şantiye içerisinde sevk edilir. Tuğlalar taşınırken hassas davranılmalı ve köşe kırılmalarına engel olmak için düzgün istiflenmelidir. Tuğlalar, stok sahasında yağmur ve su etkisinden korunmalıdır.

Uygulama Boyunca Duvarların Korunması

Pres tuğla duvarlar, uygulama sırasında ve uygulamanın bitirilmesinden itibaren özellikle ilk gün ve daha sonraki 7 gün boyunca, harç mukavemetini kazanıncaya kadar yağmur suyu, inşaat atık suyu v.b. nem ve sulardan korunmalıdır. Duvar kesitinin içine su girişinin kesinlikle önlenmesi gereklidir. Bunun için uygulamanın üzerine, duvarla arasında boşluk kalacak şekilde naylon ve branda türü örtüler örtülmelidir.

* +4º nin altında örüm yapılmamalıdır.
* Sıcak havalarda örüm yapılıyorsa, tuğlalar harcın suyunu çekip, mukavemeti azaltacağı için örülecek tuğlalar nemlendirilmelidir. Bunun için tuğlaları kullanımdan hemen önce temiz su dolu bir kovaya batırıp çıkartmak yeterli olacaktır.

Kuvvetli yapıştırma özelliğine sahip Doğanay Flex Yapıştırıcısı çimento esaslı, polimer katkılı ve uzun ömürlü bir yapı harcıdır. Uygulama Alanları Yapıların iç ve dış cephelerindeki yüzeylere, KPS ve EPS köpük malzemelerine, kaplama tuğla, yer ve duvar karoları, doğal taşlar v. b. gibi kaplama malzemelerin yapıştırılmasında kullanılır. Yüzey Hazırlığı ve Karışım Doğanay Flex Yapıştırıcısı kullanılacak yüzeyler temizlenerek yağ ve boyadan arındırılmalıdır. Kırık, çatlak ve bozuk satıhlar önceden onarılmalıdır. Aşağıda belirtilen oranlarda temiz ve soğuk su içeren kaba Doğanay Flex Yapıştırıcısı azar azar dökülerek düşük devirli bir karıştırıcı veya mala ilehomojen bir kıvama gelinceye kadar karıştırılır. Karışım hazırlanırken topak oluşumu engellenmelidir. Homojen karışım 5 - 10 dakika dinlendirildikten sonra tekrar karıştırılır. Hazırlanan harç, işlenebilme özelliğini kaybetmeden kullanılmalıdır. Uygulama Hazırlanan harç yüzeye uygulanır ve yüzey taraklanır. Doğanay Flex Yapıştırıcı harcı Doğanay Kaplama Tuğlasının arka yüzeyine çelik mala ile sürülür. Uygulama kalınlığı 3 - 10 mm arasındadır. Hazırlanan harç, işlenebilme özelliğini kaybetmeden maksimum 2 - 3 saat içerisinde kullanılmalıdır. İşlenebilirlik süresi geçmiş harç, su ve kuru karışım ileve edilerek kullanılmamalıdır. Doğanay Flex Derz Dolgusu, Doğanay Flex Yapıştırıcı uygulandıktan 24 saat sonra yapılmalıdır.

Tuğla, kiremit ve terra cottalarda oluşan kir ve lekelerin temizlenmesinde ve sonrasında günlük bakım için kullanılan, eğer varsa inceden uygulanmış koruyucu malzemeyi aşındırmayan, temizleme sonrası leke ve kirlere karşı korumayı devam ettirici etki bırakan, su bazlı temzileyici ve bakım sıvısı.

* El Yapımı Tuğlalar, naylon ambalajlı paletlerde 1 m²’lik karton kutularda kullanıma sunulmaktadır.
* Fabrikada paletler forklift yardımı ile yüklenir ve kullanım yerinde forklift, vinç veya el ile indirilir.
* Palet içindeki malzeme işçilik sırasında elle veya el arabası ile şantiye içerisinde sevk edilir.
* El Yapımı Tuğlalar taşınırken hassas davranılmalı ve köşe kırılmalarına engel olmak dikkatli davranılmalı ve düzgün istiflenmelidir.
* El Yapımı Tuğlalar, stok sahasında yağmur ve su etkisinden korunmalıdır.

Aradığınız soruyu bulamadınız mı?

Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?